Halušky, hrad, Zlatý Bažant a čau Bratislavo!

19.1.2020 – 17:15

Typicky akce jako blesk z čistého nebe. Klasický lednový výprodej od 4,99£. Prakticky #zahubičku.

Když Ryanair spustil jeden ze svých zimních výprodejů, byl jsem malinko v údivu, protože přišel dávno po Černém pátku, který byl 29. listopadu. Absolutně jsem to nečekal, a protože bydlíme kousek od londýnského letiště Stansted, odkud irský dopravce létá do 122 destinací (z Prahy nyní 39), nebylo na co čekat 😉

Volba padla jasně na Bratislavu ze dvou důvodů. Za prvé jsme tam nikdy nebyli a za druhé jsme chtěli opravdu ochutnat slavné slovenské bryndzové halušky!

Kam jsme šli, co doporučujeme a jak se nám líbilo, čti v našem krátkém “minireportu” z Blavy.

Greta by nám dala, ale ...

Nejenže máme na Stanstedu možnost létat prakticky kamkoliv, my si ještě můžeme vybírat kdy. Zkrátka několik denních rotací do stejné destinace nám dává možnost ráno vyletět, večer přiletět, vyhnout se tak placení hotelu, ochutnat domácí specialitu, pivo, vidět místní památky a letět zpět.

Takže ranní let do Bratislavy, kde jsme sedli v 10:25, byl jasný důkazem toho, že to tak je. Díky, Ryanair!

Měli jsme přesně čas na náš oblíbený trojboj fotka ~ jídlo ~ pivo ♥. Dohromady 5 a půl hodiny, protože jsme museli být na letišti v 16 hodin, abychom v 18:00 opustili Slovensko a odletěli zpět do Británie. I takhle se dá cestovat, využijte toho ♥

Ano, Greta by nebyla ráda, ale věřte mi, že to na Bratislavu v lednu stačí, máte-li stejný cestovatelský úmysl a víte, že se letecká doprava podílí na globálním oteplování jen z 5%. Pak máte svědomí čisté a zážitky na celý život 😛

Nácvik dovedností před Slovenským národním divadlem

To jsou ty halušky?

Neználci na cestách alias poprvé na Slovensku! Ano, na doporučení jsme si objednali stůl v jedné malé restauračce v centru Bratislavy kousek od Dunaje. Jmenuje se Zylinder Cafe & Restaurant a setkáte se zde s rakousko-uherskou kuchyní v historickém prostředí. Nechybí zde ani klasická slovenská kuchyně za přijatelné peníze /s librami se nám tam lépe dýchalo 😀 / a “bryndzové halušky”, nikoliv “strapačky”, jak jsme očekávali :-O

 

Přiznám, že jsme chvíli koukali a zeptali se číšníka, jestli toto jsou halušky. No jak úsměvné, čekali jsme klasické bramborové knedlíčky se zelím a slaninou, nasekanou na kostičky, tedy podle Slováků strapačky. 😀

Halušky byly dobré, ale pokud to máme srovnat, jednoznačně české halušky vedou.

Co jsme ještě ochutnali? Maďarský desert Šomloi, což je vlastně piškotovo-ořechovo-vanilkový dort s rumem, který je posypaný ořechy a rozinkami. Doporučujeme!

Doporučujeme, i to, co jsme nestihli

Kovářova kobyla chodí bosa, takže i já dělám chyby 😀  a prostě naplánuji návštěvu pivovárku a vyhlášeného baru v čase, kdy je zavřeno 😀 Péťa tedy měla smůlu, miluje pivo, ale bohužel, náš čas byl neúprosný. Ani návštěvu Antique American Baru jsme nemohli podniknout, i tady se otevíralo v 15 hodin :/ Ups.

Dobře, pivovárek, chcete-li hospůdka s několika druhy piva se jmenuje Žil Verne a je kousek od naší restaurace Zylinder. A co Antique American bar? Ten je hned vedle, mají tam prý skvělé drinky, výbornou obsluhu a alkohol, který jinde v Česku nebo na Slovensku nemají.

Takže naše příští kroky jsou jasné! Na výborné pivo a kukačka na vysokou školu “mixologie”.

V Bratislavě se toho dá vidět dost, každopádně věříme, že letní Bratislava je o dost hezčí

Bratislavský hrad? Jedna velká kostka

Z koně se leze špatně zpátky na osla, říká se. Kdo zná Pražský hrad, ví, jak nádherný díky katedrále svatého Víta je. Je to ikona města pražského.

I my jsme byli zvědaví a tak jsme si stáhli aplikaci Hopin, abychom si nakonec uvědomili, že i v Bratislavě jezdí společnost Uber “legálně” jako taxi služba, takže již s licencí.

Z centra na Bratislavský hrad nás to stálo necelé 3€, a za stejnou částku jsme se dostali zpět na Hlavní stanici, tedy hlavní nádraží, odkud se dostanete za 0,90€ autobusem číslo 61 zpět na bratislavské letiště, které nese název bývalého politika a letce Milana Rastislava Štefánika.

Co se týče hradu, tak nás uchvátil svou velikostí a taky výhledem na Bratislavu, který musí být v létě za jasného počasí okouzlující. Avšak pokud bychom měli koukat na hrad z architektonického hlediska, přišlo nám to jako jeden velký kostkatý barák 😀 

Naše poslední cestla vedla do restaurace Hradna Hviezda přímo na nádvoří, kde jsme si dali jedno z nejznámějších slovenských piv, a to Zlatého Bažanta.

Výlet byl krásný a na Bratislavu nám zůstanou krásné vzpomínky, které jsme vměstnali do skoro 6 hodin.

Tak sbohem Slovensko!

Když chcete pěknou fotku, musíte občas na místa, kam se prostě nesmí 😉