VÁNOCE v Evropě! Kdy se slaví, co se podává

24.12.2019 – 08:02

Jak probíhá štědrovečerní hostina v evropských rodinách? Co se jí a kdy se slaví?

Připravili jsme pro Tebe deset zajímavých zemí, zkrátka “jiný kraj, jiný mrav”.

Jak slaví Vánoce naši sousedé, jak probíhají na Islandu a co se děje ve Španělsku? O Popelce v Norsku jste věděli?

Tak příjemné čtení.

Šílené Vánoce ve Španělsku

Ve Španělsku je Štědrý den 25. prosince, avšak jedí už 24. prosince.

Pravé Vánoce jsou na Tři krále, tedy 5. ledna, kdy se rozbalují ty nejhodnotnější dárky. Španělé nemají typické vánoční jídlo, vaří se oblíbená jídla členů rodiny. Sváteční pokrmy jsou krocan, pečená šunka či jehněčí maso. Tradičním vánočním nápojem je cava, česky bílé šumivé víno.

K nejdůležitější vánočním rituálům patří vánoční loterie, která je nejstarší a největší loterií na světě. Dne 22. prosince se rozdělují miliardy mezi velké množství výherců, této tradice se zúčastní téměř každý.

28. prosince pak slaví den Svatých neviňátek, což je obdoba našeho aprílu. V rádiu se vyhlašují nepravdivé zprávy a televize vysílá vtipy na účet slavných osobností. No šílené vánoční období.

Je hostina na Slovensku stejná?

Jako to vypadá u našich sousedů? Taky slaví Vánoce 24. prosince, ale pozor, štědrovečerní hostina není úplně stejná.

Začíná se polévkou, to jest sváteční kapustnicou a namáčením oplatek v medu. Jako hlavní chod mají také bramborový salát s rybou. Dále se pečou různé bábovky a koláče. Co ale nesmí chybět, jsou opékance neboli bobalky (na obrázku). Jsou to bochánky z kynutého těsta, zalité vodou nebo mlékem a posypané mákem.

Popelka v Norsku

Ryby? Tak ty na Vánoce ve většině domácnostech v Norsku nečekejte. Večeře zahrnuje vepřová nebo jehněčí žebírka, klobásky, brambory, masové koláče a brusinky. Severonorské Vánoce však o rybě jsou, jde o tresku. Na stole nesmí chybět rýžová kaše, která se podává s ovocným přelivem a šlehačkou.

A jak je to s tou norskou Popelkou?

Tradiční česká pohádka Tři oříšky pro Popelku, bez které si u nás Vánoce dokáže představit málokdo je v Norsku vysílána od roku 1975. Jednou se však stalo, že byla pohádka vyškrtnuta, což pobouřilo norské diváky natolik, že stovky z nich volali do televize a požadovali její návrat. Popelka se tak do vánočního programu vrátila. Zajímavostí je, že je pohádka nadabována pouze jedním člověkem.

Dvojí Vánoce v Rusku

Vánoce jsou v Rusku dvojí, první jsou pravoslavné, které připadají na 6. a 7. ledna, druhé pak připadají postaru na Nový rok.

Podle tradic by na stole mělo být 12 bezmasých a nemastných jídel. Nikdy nesmí chybět kuťja (na obrázku) nebo syť, což je pšeničná kaše vařená s medem, mákem a ořechy. Také se podávají vareniky, což jsou taštičky z kynutého těsta, plněné rýží, brambory, zelím nebo houbami. Také nechybí ryba, ovoce a saláty.

Ve Franci létá Otec Vánoc

Francouzské “Le Reveillon” je označení pro vánoční večeři, v překladu “zůstat vzhůru“, protože se vánoční hostina koná po půlnoci, po příchodu z půlnoční mše, kdy by měl přiletět na létajících saních taženými soby Otec Vánoc, tedy ve Francii Pere Noël. Vánoce se tedy slaví ze 24. na 25. prosince.

Jako předkrm mají Francouzi “foie gras“, česky husí játra nebo ústřice. Mezi hlavní chody patří krůta plněná jedlými kaštany, podávaná s vařenou zeleninou. Dále také losos, palačinky, husa, sýry, sladkosti. Vánoce jsou v této zemi gastronomicky rozmanité.

Netradiční Vánoce na Islandu

Ve spoustě evropských zemí je tradiční součástí štědrovečerní večeře ryba. Paradoxně na Islandu, který je obklopený mořem je tomu tak pouze 23. prosince, kdy si dopřávají nepříliš voňavého fermentovaného rejnoka s vařenými bramborami a jehněčím sádlem.

Samotná večeře, tedy 25. prosince, se skládá z uzeného jehněčího masa, solených vepřových žeber, různých druhů drůbeží a pernaté zvěře, tedy například guláš z bělokura nebo uzený papuchalk (na obrázku).

Litevci se toho nebojí

V Litvě je Štědrý den 24. prosince.

Co je ale nejzajímavější, je fakt, že Litevci mají štedrovečerní hostinu až o 12 chodech.

Pokrmy z máku, například makové mléko, nakládaná zelenina, a také různé druhy ryb. A teď pozor, na stole nesmí chybět prasečí hlava vařená s rozemletým ječmenem. Specialitou je hrách s fazolemi a nakrájenou klobásou. 

Jako to mají Britové?

Na Ostrovech se slaví 25. prosince.

Tradicí je pečený krocan nebo husa, brusinková omáčka, pečené brambory nebo také “prase v županě”, chcete-li párečky obalené ve slanině.

Jako poslední do hry přichází klasický vánoční puding (na obrázku) se sušeným ovocem, ořechy, rozinkami a alkoholem, který mu pomáhá být trvanlivějším. Proto ho Britové mohou připravit pár měsíců dopředu a začít s ním klidně v létě.

Zajímavá polévka či tradiční baklava

V Řecku se slaví Vánoce 25. prosince, kdy se podává pečeně z jehněčího i vepřového masa. Dále se servíruje polévka avgolemono (na obrázku), tedy polévka s kuřetem, rýží, citronem a vejcem. Končí se sladkou baklavou, tedy těstem naplněným medem, ořechy a pistáciemi.

Holandský zvyk "gourmetten"

Gourmetten je zvyk patřící k Vánocům v Holandsku, kdy se scházejí přátelé nebo rodina.

Jedná se o celovečerní akci, kdy se všichni sejdou okolo sady na gourmet a každý si na své malé pánvi připravuje vlastní jídlo z připravené zeleniny, různých druhů masa, ryb a krevet. K tomu se podávají různé saláty a omáčky.

Tradice zřejmě pochází z Indonésie, bývalé holandské kolonie.