Ryanair chválí MAXE, že s ním poletíte vám však nesdělí!

15.12.2019 – 12:00

Ryanair v předvečer pátku třináctého přišel s docela šílenou zprávou. Nebo se jen jedná o další kontroverzní marketingový tah?

Irský lídr evropské “lowcost” dopravy přichází s tvrzením, že nebude svoje pasažéry předem informovat o skutečnosti, zda-li poletí tradičním Boeingem 737-800 NG nebo v dnešní době stále uzemněným Boeingem MAX!

 

Michael O´Leary tvrdí, že si jeho interiér zamilujete.

 

Jakým letadlem poletíte? To ani Ryanair neví

O této skutečnosti informoval CEO Ryanairu Michael O´Leary v Bruselu, kde také uvedl, že neočekává, že by to měl být velký problém pro pasažéry a kdo tomu už teď nevěří, ten stejně nepoletí.

O´Leary ještě dodal, že způsob alokace letadla probíhá v noci před jeho ranním nasazením, takže není možné během rezervace zákazníkům sdělit, jakým typem poletí. Opřel se také o fakt, že si cestující “bookují” letenky šest až osm týdnů dopředu, takže je podání této citlivé informace prakticky nemožné.

 

Můj názor?

Těším se na jeho nasazení a věřím, že to byl jeden z nejklíčovějších okamžiků pro bezpečnost celé letecké dopravy vůbec!

 

Chválit MAX je pro Ryanair klíčové

A bude to zase Ryanair, který půjde proti proudu, aby na všechny strany tvrdil, že je Boeing MAX to nejbezpečnější letadlo na světě.

Ano, ono opravdu bude a možná jím již dnes je, avšak nesmíme zapomenout na fakt, že má Ryanair objednaných 135 těchto letadel, které jsou další nastupující generací po modelu 737-800 NG (New Generation). Pro Ryanair je tento “PíáR” způsob za prvé vlastní, za druhé důležitý.

Nejenže tak pomáhá Boeingu vrátit důvěru v tento stroj, bojuje také o svůj lepší vztah s americkým výrobcem letadel. Z toho vyplývá jediné, slevy na další kusy, což je v přímé úměře toho, v čem je Ryanair excelentní = snižování nákladů.

Pro zajímavost, během světové ekonomické krize v roce 2008 celý letecký trh bojoval o zákazníky nebo přežití.

Ryanair jako jeden z mála objednával u Boeingu nová letadla, se slevou, samozřejmě.

 

Ryanair přejmenoval MAXE

Již v létě proběhla malá, ale možná opět klíčová úprava názvu letadla Boeing 737 MAX. Nově by se měly letadla jmenovat Boeing 737-8200, avšak uvidíme, s čím Ryanair nakonec přijde, jakmile se letadla vrátí do vzduchu.

Název 737-8200 není nahodilý. Figuroval v dřívější dokumentaci ke schvalování.