NOVÉ LINKY! Chicago nebo Bangkok?

11.08.2019 – 15:00

Nové linky jsou tady! Kdo komu zatopí na stávajících linkách z Prahy a kdo představuje úplné nové linky?

Je tady přehled oficiálně představených tras, na které již brzy budeš moci nasednout!

A co ten přímý spoj do Bangkoku?

 

 

KIŠINĚV JAKO NOVÁ LINKA WIZZAIRU 

Ano, je to tak! Maďaři začnou létat z Prahy do hlavního města Moldavska 18. prosince 2019. Linka bude v provozu dvakrát týdně, a to vždy ve středu a neděli. Je pravdou, že Wizzair již nemá v Praze svou bázi, avšak stále létá na londýnský Luton, do Bari a gruzínského Kutaisi. Letenky jsou již v prodeji.

 

LOT ZVEDNE KONKURENCI NA LINCE DO BUDAPEŠTI

Polský LOT odstartuje příští rok na jaře svou linku do Budapešti, kam už mimo jiné létá nějaký čas irský Ryanair a České aerolinie. Zvedne tak konkurenci a půjde do cenového boje hlavně s českou aerolinkou. Linka bude v provozu od 30. března 2020 dvanáctkrát týdně a bude na ni nasazen Embraer 195 pro 122 cestujících.

 

Embraer 195 v barvách polského LOTU. Photo by Flickr

 

EASYJET ZATOPÍ WIZZAIRU

Tento týden oznámila britská aerolinka easyJet start nové linky z Prahy na londýnský Luton, kam nyní létá pouze maďarský Wizzair. Linka startuje 28. října.

Bude létat z Prahy ve 20:55, v sobotu letí dopoledne a v neděli pak v podvečer. Společnosti již létá na tři londýnská letiště, a to na Stansted, Gatwick a loni přidala také Southend. Na podzim také spustí novou linku do Ženevy.

 

KONEČNĚ TO CHICAGO

American Airlines spustí příští rok novou linku z Prahy! Ano, Chicago patří k destinacím v Americe, kam létá nejvíce Čechů. Ti tak budou moci novou přímou linku poprvé využít 8. května na letu z Chicaga do Prahy. Druhý den na to Dreamliner 787 přistane na letišti v Praze. Půjde tak již o třetí Boeing 787 Dreamliner na pražském letišti po Korean Air a Qatar Airways. Letenky budou dostupné od 12.8.2019.

 

Boeing 787 Dreamliner, který bude nasazen na linku do Chicaga. Photo by Fly Away Simulation

 

URAL AIRLINES PŘIDÁVÁ DALŠÍ LINKU

Pamatuješ na ten poprask ohledně levných letenek z Prahy na moskevské letiště Žukovskij? Mohla za to ruská aerolinka, která nyní přidává další linku do Permu.

Půjde již o čtvrtou linku z Prahy, která začne létat 18. září 2019, a to dvakrát týdně. Naposledy byla linka na této trase v provozu v roce 2013. Poté byla Českými aeroliniemi zrušena. Ural Airlines létá z Prahy to Krasnodaru, Jekatěrinburgu a Moskvy/Žukovskij.

 

SKYUP OZNAMUJE NOVÉ LINKY V ČESKÉ REPUBLICE

Poměrně nová ukrajinská aerolinka spouští linky z České republiky! Budou to tři linky, které spojí Prahu s Lvovem a Charkovem a Pardubice s Kyjevem. Společnost před pár dny zahájila prodej letenek.  Do Lvova a Charkova se bude létat dvakrát týdně Boeingem 737-800, do Pardubic pak třikrát týdně.

Linky odstartují 17. října, z Pardubic pak 22. října 2019.

 

A CO TA SLIBOVANÁ LINKA DO BANGKOKU?

Už dlouho se spekuluje o nové přímé lince mezi Prahou a Bangkokem, kterou slíbil sám premiér Andrej Babiš. AirAsia má o toto spojené velký zájem a na tuto trasu hodlá nasadit nový Airbus A330neo, který převzala v tomto týdnu!

Šéf AirAsia Tony Fernandes v červenci potvrdil, že s tímto letadlem chce létat do Prahy, avšak stále není jasné kdy se uskuteční první let.

 

Nový Airbus A330neo letecké společnosti AirAsia, který by měl být nasazen na linku do Prahy