Benátky nás okouzlily! Ale proč?

Je to o termínu

Benátky je romantické místo, to ano, avšak by tomu tak bylo, je potřeba se trefit do termínu!

My jsme si pro naší cestu vybrali valentýnské období a rozhodně nelitujeme, i když nám přišlo, že je v Benátkách dost lidí.

Říkali jsme si, proboha, co se musí dít v létě? Benátky musí být neúnosné a město už uvažuje, jak návaly turistů omezit nebo alespoň zmírnit.

Rozhodně se nebojte vycestovat v zimě, na jaře nebo na podzim!

Dá se ztratit a je tam draho?

Před cestou jsme od vás dostali několik rad, kam jet a jaké Benátky jsou!

Po dvou dnech v tomto krásném a malém italském městečku musíme říct, že nás nadchlo svou historickou aurou. Trefili jsme navíc počasí. Kouzelné.

Uličky byly přehledné, cedule byly na místě a tak nebylo možné se ztratit. Kdo používá GPS, už vůbec ne!

Na otázku jestli jsou Benátky drahé? Ano, jsou. Ale kde je pro nás Čechy levno? Pizza stojí v restauraci od 9 do 13€. To není málo. A takhle bych mohl pokračovat.

Jestli je v Benátkách zápach? Ano, trošku to cítit bylo, ale to je přeci ono, ne? Jste v Benátkách, jste blízko kanálu, zvykněte si.

Co se nám líbilo? Ano, holuby. Krmit je prý zakázáno, ale na zákaz každý kašlal. A kdo se nebál, užíval si jejich společnost. Pozor na racky a jejich nízké přelety!

Murano a Burano

Během dvou dní jsme stihli odjet “vaporettem” na ostrůvky Murano a Burano. První jmenovaný se pyšní výrobou skla, druhý zase svými křiklavě zbarvenými domky.

Nezapomeňte jít na sklářskou show. Uvidíte jak se vyrábí sklenička nebo kůň ze skla. Opravdu kvalitní kousky a taky pěkně drahé!

O tom, jakou barvou se namalují a jestli je jejich barva dostatečně křiklavá, dokonce rozhoduje komise. Zajímavé. Pro jízdu na ostrovy využijte denní pas za 20€.

Na Murano se ze zastávky Piazzale Roma “C” jelo zhruba 10 minut. Na Burano se pak “vaporettem” pokračovalo necelých 30 minut.

Zpátky to trvalo necelých 40 minut a končilo se na zastávce Fondamente Nove.

Centrum

Nesměla chybět návštěva náměstí svatého Marka a věže Campanila, kam stojí vstup 8€, a která je vysoká 96 metrů. Benátky máte na dlani.

Také jsme stihli návštěvu slavného mostu Rialto. Dá se ale říci, že jsme si cesty uličkami užívali. Je tu spoustu obchůdku, kaváren a restaurací.

Co nás trošku nemile překvapilo? V hotelu, v kavárně nebo v restauraci jsme se setkali s nepříjemným jednáním. Bohužel, to je život.

Rada na závěr

Až zase někam pojedete, nikdy neposlouchejte ostatní. Udělejte si obrázek, avšak jeďte tam, kam vás srdce táhne.

U cestování platí dvojnásob,

Sto lidí, sto chutí.

Už víme, že jsme v Benátkách nebyli naposled!

Všem je doporučujeme.

Luboš & Petra